Warsztaty wokalne Let The Dow Dow

8-9 oraz 15-16 października 2022 r. odbyły się warsztaty emisji głosu wg autorskiego programu Anny Bednarskiej.

Chórzyści i chórzystki Let The Dow Dow: nauczyli się zdrowej emisji głosu, dowiedzieli się jak prawidłowo oddychać, poznali sposoby na samodzielny rozwój wokalny, pracowali również nad rozluźnieniem niepotrzebnych napięć mięśniowych podczas śpiewu, a także nad spójnym brzmieniem chóru.

Anna Bednarska ‒ dyrygent, dyrektor artystyczny Chóru Alla Polacca. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury prof. Bogdana Goli oraz Musikhochschule Lübeck (Niemcy) w klasie śpiewu solowego prof. Ute Niss. Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez Barbarę Schlick, Ingrid Kremling, Jadwigę Rappé, Esther de Bros. Uczestniczyła w seminariach chóralnych prowadzonych m.in. przez Philipa Lawsona, Andreasa Mohra, Christiane Wieblitz, Krzysztofa Szydzisza, Elżbietę Tworkowską, Alicję Szelugę, Markusa Landerera, Marka Gandeckiego oraz Agnieszkę Franków-Żelazny. Już w czasie studiów rozpoczęła współpracę z Warszawskim Chórem Chłopięcym kierowanym przez Krzysztofa Kusiel-Moroza jako solistka oraz nauczyciel emisji głosu.
Brała udział w wykonaniu licznych dzieł oratoryjno-kantatowych na scenach Filharmonii Narodowej i Teatru Wielkiego w Warszawie. Występowała w Holandii, Szwajcarii, Norwegii, we Włoszech i w Niemczech. Współpracowała m.in. z orkiestrą Filharmonii Narodowej, Warsaw Chamber Orchestra, Kristiansand Kammerorkester, Sinfonią Varsovią, Concerto Avenna i Orkiestrą Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. J. Kiepury.
Bierze udział w specjalistycznych kursach i konferencjach związanych z zagadnieniem emisji głosu i prawidłowym oddychaniem m.in. kurs Der Erfahrbare Atem w Ilse-Middendorf-Institute w Berlinie

Projekt finansowany z grantu Funduszu Śpiewaj przy Fundacji Batorego.