Wietnam

sala: Broadway
wstęp: 7 zł, kup bilet online lub w recepcji DK Kadr

Prelegent: Tomasz Tułak

Wietnam to kraj niezwykle zróżnicowany, który łączy tradycje i nowoczesność. Kraj ten oprócz rdzennej ludności Khin (Wietnamczycy) zamieszkują liczne grupy etniczne należące do 53 narodowości. Południkowe położenie geograficzne powoduje, że występują to różne strefy klimatyczne: od suchych lasów monsunowych po las tropikalny na południu kraju.

Pokaz zaczniemy od spacerów po gwarnym Hanoi, oglądając jego zabytki. Następnie zobaczymy słynną zatokę Halong, pełną olbrzymich, wapiennych ostańców, malowniczych plaż. Potem przeniesiemy się do Wietnamu środkowego, gdzie zwiedzimy zabytki dawnej stolicy Hue i okolic: Zakazane Miasto i grobowce królów dynastii Nguyen, pozostałości starego królestwa Cham – My Son, odpoczniemy też w spokojnym, urokliwym miasteczku Hoi-an i na okolicznych plażach.

Na koniec będzie o nowoczesnym Sajgonie, którego zakątki będziemy poznawać jeżdżąc na motorach. Zwiedzimy okolice Sajgonu m.in. Deltę Mekongu, Świątynię Kaodaistyczną i tunele Wietkongu.

Podczas pokazu zobaczymy wiele przepięknych zakątków Wietnamu m.in. słynną zatokę Halong, pełną olbrzymich, wapiennych ostańców, malowniczych plaż. Pożeglujemy kilka dni pośród malowniczych krajobrazów