Wyobraźnia bez granic

instruktor: Andre De La Cruz
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
sala: Tupot Małych Stóp, 305, III piętro

Tego rodzaju warsztaty mogą być nie tylko kreatywnym sposobem na rozwijanie umiejętności aktorskich, ale także na budowanie pewności siebie, współpracy zespołowej oraz ekspresji emocji.
Warsztaty teatralne „Wyobraźnia bez granic” to działanie, gdzie uczestnicy mogą swobodnie wyrażać się, eksperymentować i rozwijać swoje umiejętności, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia aktorskiego.

Andre de la Cruz jest brazylijskim aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym, scenarzystą, dramatopisarzem, reżyserem teatralnym i filmowym. Absolwentem Wydziału Aktorskiego Universidade Federal do Rio de Janeiro (UNIRIO) i Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Scenarzystą i członkiem SBAT (Stowarzyszenie Brazylijskich Pisarzy Teatralnych) od 1997. Był nauczycielem historii teatru oraz technik aktorskich w Szkole Teatralnej Leonardo Alves w Rio de Janeiro. Przez lata był wykładowcą kultury brazylijskiej w Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego (CESLA). Otrzymał łącznie 14 nagród, wśród nich Grand Prix za reżyserię spektaklu „Samotne serca” (Corações Solitários) podczas „Spotkań Teatralnych Ameryki Południowej” (1999) oraz Grand Prix za reżyserię spektaklu „Mariana” na III Festiwalu Monodramu „Monoblok” w Gdańsku (2012).

Reżyser sztuki teatralnej przedstawia aktorom ruchy sceniczne