MAM to! Przegląd Małych Form Teatralnych

Czy marzysz o chwili w światłach reflektorów? Czy Twoja pasja teatralna jest tak wielka, że chcesz pokazać ją światu? Przegląd Małych Form Teatralnych w Domu Kultury „KADR” to Twoja szansa na pochwalenie się swoim talentem przed publicznością!
Weź udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych, realizowanym w ramach dwudziestej, jubileuszowej edycji Festiwalu Młodych Artystów Mokotowa MAM to! Przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe oraz inne placówki oświatowe z całego Mokotowa mają szansę zaprezentować swoje najbardziej kreatywne i pasjonujące pomysły na naszej profesjonalnej scenie. Możesz stworzyć coś wyjątkowego, jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia!
Jak wziąć udział? To proste! Stwórz nagranie swojego występu i prześlij je do nas! Dodatkowo wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj Wybrane zespoły aktorskie i osoby przedstawiające monodramy zostaną zaproszone na profesjonalne przesłuchania do Domu Kultury „KADR”. To będzie wyjątkowa okazja, aby spełnić swoje marzenia.
Nie czekaj! Podziel się tą informacją ze swoimi szkolnymi przyjaciółmi i nauczycielami. Razem przygotujcie się do tej wyjątkowej przygody! Termin przesyłania zgłoszeń upływa już wkrótce, więc nie zwlekaj i daj swojej sztuce szansę zaistnieć na scenie!
Organizator konkursu:
Dom Kultury „KADR” w Dzielnicy Mokotów m.st Warszawy ul. Rzymowskiego 32,
02-697 Warszawa

Odbiorcy:
Uczennice i uczniowie wszystkich typów szkół i przedszkoli oraz placówek oświatowych w podziale na grupy wiekowe:
przedszkola – grupa I,
szkoła podstawowa klasy 1-3 -grupa II,
szkoła podstawowa klasy 4-8 – grupa III,
szkoła ponadpodstawowa -grupa IV.

Zgłoszenia:
Termin zgłoszenia: do 8 kwietnia 2024 r. Karta zgłoszenia jest do pobrania na naszej stronie www.dkkadr.waw.pl. Wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia prosimy przesłać link do nagrania występu na adres e-mail: edukacja@dkkadr.waw.pl (nagranie należy zamieścić w serwisie internetowym, np. VIMEO lub YouTube lub przesłać za pomocą internetowej platformy do udostępniania treści np. WeTransfer).
Zasady:
– przegląd obejmuje wszelkie dokonania młodych twórców w dziedzinie teatru;
– Jury oceniać będzie: dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, wykorzystanie scenografii, muzyki i ruchu scenicznego;
– czas prezentacji: maksymalnie 30 min;
– czas montażu scenografii: maksymalnie 10 min;
– wymienione ograniczenia czasowe będą ściśle przestrzegane;
– Organizatorzy zapewniają zaciemnienie sali, oświetlenie, nagłośnienie, miejsce do prezentacji o wymiarach: szer. 8 m x głęb. 6 m.


Przebieg:
Zgłoszenie do przeglądu następuje po wypełnieniu i przesłaniu karty zgłoszenia wraz z nagraniem występu. Prezentacje zespołów zostaną ogłoszone w najszybszym możliwym terminie i każdy zostanie powiadomiony odpowiednio wcześniej. Realizację przesłuchań w siedzibie przewidujemy w dniach 22 oraz 24 kwietnia 2024 r.
Przyznawanie nagród:
Oceną prezentacji i przyznaniem nagród zajmie się powołane Jury.

Koordynatorzy Przeglądu Małych Form Teatralnych:
Agata Augustynowicz – Specjalistka ds. edukacji kulturalnej
Tel: 787 086 392
e-mail: edukacja@dkkadr.waw.pl
Michał Adelt-Jóźwiak – Kierownik Działu Programowego
e-mail: m.adelt-jozwiak@dkkadr.waw.pl
Uwaga:
Podpisanie karty zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu!

Słownik/Informacja:

W rozumieniu niniejszego regulaminu szkołą jest – szkoła publiczna, szkoła niepubliczna, szkoła prywatna, szkoła społeczna – mająca swoją siedzibę na terenie dzielnicy Mokotów.

W rozumieniu niniejszego regulaminu szkołą nie są: instytucje kultury, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa oraz szkoły artystyczne prywatne i publiczne.

Placówka Oświatowa – są to: Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz Ogród Jordanowski (z wyłączeniem Młodzieżowego Domu Kultury, który jest jednym z organizatorów).
Załączniki:
1) Formularz zgłoszenia
2) Regulamin konkursu

Dziewczynki w strojach zwierząt występujące na scenie