A NEW BRAIN: czas na nowy mózg

musical / sb 13.05 i ndz  i 14.05 / 19.00 i 17.00

sala: Broadway
13 maja (sobota), wstęp wolny, rezerwacja miejsc
14 maja (niedziela), wstęp wolny, rezerwacja miejsc

 „A New Brain” to historia z życia autora, Williama Finna, który osobiście zmagał się z malformacją tętniczo-żylną (naczyniaki). Główny bohater musicalu, Gordon Schwinn, w obliczu diagnozy i ryzykownej operacji obawia się, że nie zdąży ukończyć swych dzieł. Wspierany przez partnera i matkę, pod presją wymogów szefowej oczekującej piosenek do jego programu dla dzieci, Gordon mierzy się ze swoimi relacjami, śmiertelnością i artystycznym powołaniem.

Musical Williama Finna i Jamesa Lapine’a, autorów sławnego i nagradzanego „Falsettos”, miał swoją premierę w 1998 roku w Lincoln Center Theatre. Inscenizacja grupy Hiznits, prezentowana we współpracy z Concord Theatricals, jest pierwszą produkcją tego tytułu na polskiej scenie musicalowej – jest też pierwszym spektaklem przetłumaczonym na język polski.

O roli sztuki w psychoedukacji (jak musical) oraz terapii (jak grupa rozwoju kreatywności) opowiadały zebranej publiczności Karolina Młynarczuk i Magdalena Mielczarek – arteterapeutki prowadzące Grupę Rozwoju Kreatywności Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego

Osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego przygotowały wystawę „Rozmowy przez sztukę”, którą można obejrzeć we foyer Domu Kultury KADR do 28 maja.

Osoby które chciałaby dołączyć do Grupy proszone są o kontakt z Centrum Koordynacji:  22 299 04 31, pon.- pt. godz. 8-18, centrumkoordynacji@ipin.edu.pl

Wydarzenia są częścią projektu solidarnościowego realizowanego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Jego celem jest promowanie poprzez sztukę różnorodności, tolerancji i włączenia społecznego.

Partnerzy: Mokotowskie Centrum Zdrowia Psychicznego przy Instytut Psychiatrii i Neurologii , Centrum Usług Społecznych, Stowarzyszenie Hiznits, Fundacja NeuroPozytywni.

młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie młody chłopak otoczony przez inne osoby otrzymuje od nich wsparcie